Najnowsze artykuły

pablo-8

3 tricki – jak przełożyć sprawdzian?

Jak przełożyć sprawdzian? – zastanawiacie się z klasą, gdy zbliża się ciężki egzamin. Bardzo często, nagminnie wręcz. Do tego nie obmyślacie planu i strategii a na pomysł przełożenia wpada osoba, która z negocjacjami powinna mieć jak najmniej do czynienia…

pablo

Masz marzenie? Zobacz, co robisz źle.

Masz marzenie? Zapewne kliknąłeś w ten post, bo o czymś marzysz, prawda? Zadaj sobie w tym momencie proste pytanie: co to jest? Jak się z tym czujesz, gdy już to osiągnąłeś? Co mówią inni? To taka prosta wizualizacja. Na bank czujesz się z tym dobrze, a inni patrzą na Ciebie z podziwem. Zakładam oczywiście, że […]

pablo-7

Youtuber kupuje lustrzankę. Po co?

Lustrzanka, czyli aparat z ogromnymi możliwościami w większości przypadków posiada już funkcję nagrywania filmów. YouTuberzy korzystają z tego sprzętu, gdyż daje ono masę możliwości. Czy warto zaczynając przygodę na YouTube – pokusić się o taki aparat?

pablo

Za darmo! Pobierz książką 33 RZECZY, KTÓRE POWINIEN WIEDZIEĆ KAŻDY YOUTUBER

Premiera książki 33 rzeczy, które powinien wiedzieć każdy YouTuber stała się faktem! Pobierz już dzisiaj za darmo swoją kopię!

pablo-3

Nauczyciel nie lubi mnie!

Nauczyciel nie lubi mnie! Jest piękny, piątkowy poranek. Wchodzisz do klasy i nagle widzisz znienawidzoną nauczycielkę. Spada chęć do życia a wzrasta chęć wzięcia w rękę piórnika i rzucenia go w nauczycielkę. Jak to właściwie jest z tym nielubieniem?

pablo-6

Jak się uczyć? Metoda rzymskiego pokoju.

Jak się uczyć? Metoda, którą za chwilę Ci przedstawię jest bardzo prosta. Zatem usiądź wygodnie i poznaj metodę rzymskiego pokoju!

pablo-4

Jak się kłócić?

Jak się kłócić? – zapewne zapytasz. Pozwól, że na swój sposób Ci odpowiem. Z pierwszą radą odnośnie kłótni wiąże się pewna historia… Rozsiądź się wygodnie i czytaj…

pablo-11

9 wskazówek – prowadzenie kanału na YouTube.

Prowadzenie kanału na YouTube to nie lada wyzwanie. Od stworzenia scenariusza do realizacji i uploadu może minąć wiele dni. W tym wpisie postarałem się zebrać 9 wskazówek odnośnie prowadzenia kanału na YouTube. Zapraszam!

pablo

Boję się. Czego?

Boję się – mówisz. Czego się boisz? Wyobraź sobie, że siedzę w tym momencie i zadaję Ci to pytanie. W ręku trzymasz szklankę, a w niej woda. Szklanka do połowy pusta, albo pełna (jak wolisz). Jeśli chcesz możesz również palić papierosa, nie wnikam. Próbujesz natomiast odpowiedzieć na moje pytanie.

pablo-10

3 wskazówki – playlista na YouTube

Playlista na YouTube to niedocenione narzędzie, które skutecznie pomaga wskaźnikowi watchtime na kanale YouTube, o którym pisałem we wpisie dot. watchtime. Przyjrzyjmy się trzem wskazówkom, które mogą pomóc przy tworzeniu playlist. Do dzieła!

pablo-2

3 sposoby, jak zacząć wystąpienie publiczne.

Wystąpienie publiczne wymieniane jest w top10 rzeczy, których najbardziej boimy się w życiu. Istnieją nawet badania, że boimy się tego bardziej niż śmierci! Zatem, jak zacząć swoje wystąpienie publiczne, by porwało publiczność? Najpierw powinniśmy scharakteryzować bardzo złe wystąpienie. Pamiętasz takie? Pamiętasz jak „porywający” był przemawiający? Na tyle porywający, że gdyby Hitler w ten sposób przemawiał to […]

pablo-2

Co zrobi widz, gdy się wkurzy? Utrzymanie uwagi.

Utrzymanie uwagi odbiorców jest dosyć ważne. Podejrzewam, że nie muszę nawet pisać, jak ważne są pierwsze sekundy Twojego filmu i, że tak naprawdę to one decydują, czy widz zostanie dalej, czy odejdzie na wieczność z Twojego kanału. Z wpisu o watchtime wiesz, jak ważne jest utrzymanie uwagi widzów na wielu filmach. Sam YouTube już nawet na […]

pablo-5

4 wskazówki odnośnie muzyki do filmu na YouTube.

Muzyka do filmu na YouTube to zagadnienie, które spędza sen z powiek początkujących twórców. Zastanawiają się przede wszystkim na tym – skąd wziąć muzykę do filmu, zamiast – na co uważać szukając dobrej muzyki do filmu. Pozwól, że podzielę się swoimi czterema spostrzeżeniami!