Najnowsze artykuły

pablo

2 typy mikrofonów, z których możesz korzystać na YouTube

Mikrofon to narzędzie do nagrywania dźwięku (wiem, wiesz o tym, ale nie zaszkodzi napisać). Do produkcji wideo do internetu jest kilka możliwych dróg i pozwól, że doradzę Ci w tej kwestii. Z wpisu Jak zostać YouTuberem – co jest najważniejsze? wiesz, że dźwięk jest na pierwszym miejscu. Jeśli jakimś cudem nie przeczytałeś tamtego wpisu – nadrób to, proszę. […]

pablo

Dlaczego czasami jest Ci smutno? Sposoby na smutek.

Zapewne sposoby na smutek to rzecz, której aktualnie szukasz w Internecie. Szukasz odpowiedzi na wiele pytań, które siedzą w głowie. Będąc absolutnie, poważnie szczerym – myślisz, że odpowiedzi na nurtujące Cię pytania – znajdziesz? Sposoby na smutek? Po co chcesz się pozbyć smutku? Tak całkowicie poważnie. Dlaczego? Dlatego, że media kreują nam wizerunek ludzi wiecznie […]

pablo-4

Jak wyglądać szczuplej przed kamerą?

Jak wyglądać szczuplej przed kamerą – zapewne zapytasz. W przeciwnym wypadku nie czytał(a)byś tego wpisu. Nim przejdziesz dalej – popatrz na swój brzuch. Dokładnie tak, popatrz w tym momencie i nie przejmuj się, że będziesz wyglądać dziwnie.

pablo-5

3 tricki na snapchata poprawiające zasięg MyStory.

Jeśli tricki na Snapchata nie dają Ci spać i właśnie tego szukasz to dobrze trafiłeś! W tym wpisie nie znajdziesz tricków typu: jak wstawić dłuższy napis na SnapChata lub jak wstawić zdjęcie wprost z telefonu do Memories. Dzisiaj o tym, jakie tricki długofalowo mogą pomóc zwiększyć Twój zasięg w MyStory.

pablo-28

4 aplikacje na maka, z których korzystam

Gdy w głowie zrodził mi się pomysł: czas kupić maka! Zaczęło się poszukiwanie… aplikacje na maka? To coś takiego istnieje? Wiem, brzmi to kuriozalnie – na serio zadawałem sobie pytania, czy aplikacje na maka są w ogóle dostępne. A jednak… 1. CleanMyMac Posiadacze Macbooków wiedzą doskonale, że zainstalowanie programu na maka jest stosunkowo proste. Najczęściej […]

pablo-26

Jak smakuje kawa?

Kawa… Zapewnie zastanawiasz się w tym momencie nad smakiem kawy. Może wystarczyć Ci sam zapach. Czujesz? Myślisz, że doskonale wiesz, jak smakuje twoja ulubiona kawa. Może być czarna, z cukrem, mlekiem, śmietanką. A wiesz, jak smakuje herbata? Żelki? Najlepszy obiad, który jadłeś w życiu? Jak pachnie świeżo skoszona trawa? Świeżo wypieczony chleb? Wyobraź sobie, że […]

pablo-25

Co będzie trudno osiągnąć na YouTube?

Osiągnąć na YouTube możesz wiele. Możesz mieć milion subów, masę wyświetleń, grono wiernych fanów. Jak to mawiał mój przyjaciel: dziwki, koks i sława. W sumie to chyba nie tylko on… Jest natomiast jedna rzecz, tak istotna jak obecność śniegu na Boże Narodzenie. Jedna, mała rzecz, która sprawi, że Twój widz ucieszy się, a Tobie będzie to ciężko […]

pablo-24

Twórca na youtube powinien powodować wypadki?

Twórca na YouTube powinien powodować wypadki – tego jestem pewien. Nie chodzi tutaj na szczęście o wypadki samochodowe. Po prostu film, który youtuber opublikuje musi być jedną, wielką katastrofą.

pablo-29

Na serio aż tak byliśmy chu*&wi na Euro 2016?!

Euro 2016 to dość magiczny okres dla wielu Polaków. Zdziwienie moje osiągneło zenitu, gdy po raz kolejny nie musiałem czytać „Znowu byliśmy aż tak chu*&wi na Euro!”. To już na serio stało się nudne i chyba, jako Polacy – doskonale to odkryliśmy.

pablo-23

Co słyszy odbiorca? Mówienie a rozumienie.

Mówienie a rozumienie? Nie rozumie, nie rozumie, nie rozumie – w ten zabawny sposób może powiedzieć osoba do Ciebie, gdy czegoś nie pojęła. Dlaczego tak się stało? Powód jest oczywiście bardzo prosty, więcej w tym wpisie!

pablo-11

Jak nie przejmować się?

Przejmowanie się… Jak zapewne wiesz, poza nagrywaniem filmów na YouTube zajmuję się również prowadzeniem szkoleń i warsztatów. Czasami również po prostu występuje publicznie przed większą publicznością. Wyobraź sobie, że któregoś dnia jadę swoim lanosem na szkolenie (proszę, nie śmiej się! Mam lanosa i jestem z niego dumny!). Co mógłbym wtedy zrobić? Popełnić jeden z najbardziej […]

pablo-12

Przepis na idealne życie!

Gdy włączasz telewizor, co widzisz? Zapewne gwiazdy, celebrytów. Są uśmiechnięci, pozują do zdjęcia. Zapewne wydaje Ci się, że ich życie jest idealne, wymuskane, skrojone na miarę. Zdawać by się mogło, że posiadają swego rodzaju Tak nie jest. Tak nie było i tak nie będzie nigdy. Ułuda telewizji podpowiada Ci, że takie życie to jest to. No […]

pablo-13

7 narzędzi, które każdy YouTuber powinien znać

YouTuber to zwykły człowiek, który powinien czasem otrzymać pomoc w swojej pracy. Należy się to nam jak psu – wypasiona buda z willą, basenem i suczkami na tarasie ;-) Poznaj 7 narzędzi, z których korzystam na co dzień, a mogą pomóc każdemu YouTuberowi! 1. YouTuber może korzystać z… Nozbe! Absolutny hit! Aplikację polecił mi Michał z […]