Najnowsze artykuły

pablo

Test mikrofonu za 20 zł (Zalman 1 MIC)

Podstawową sprawą, gdy zakładamy własny kanał na YouTube jest wystawienie naszego budżetu na próbę. Wszystko wydaje nam się drogie: kamery, oświetlenie tła fotograficzne oraz mikrofon. Uczestnicy kursu Jak zarabiać na YouTube wiedzą, że najważniejszy jest dźwięk, jak zatem nie przepłacić?

pablo-2

Jak domowym sposobem osiągnąłem niebieski kolor włosów?

Od dzieciaka marzyłem o niebieskim kolorze włosów i jako facet zawsze czułem się z tym dziwnie – głównie przez społeczeństwo. Facet i niebieski kolor włosów?! – słyszałem. Wszystko się zmieniło, gdy poznałem Vroobelka. Tuż po tym, jak się spotkaliśmy, pomyślałem – dlaczego nie?! Ona może mieć fioletowe, to ja nie mogę mieć niebieskich? Dlaczego?! I zacząłem próby podejścia do koloroyzacji, […]

pablo

Krytyka, czyli jak kogoś dobrze ochrzanić.

Krytyka – myślisz sobie w tym momencie. Prawdopodobnie w głowie masz milion myśli i ciężko Ci je poukładać. Z jednej strony boisz się, że ktoś Cię skrytykuje. Z drugiej strony zdajesz sobie sprawę, że to coś zupełnie normalnego.

pablo-2

Hejt – 3 porady jak sobie z nim poradzić.

Pamiętasz sytuację, w której dotknął Cię bardzo mocno hejt drugiej osoby? Tak mocno, że bolało przez wiele miesięcy. A może jest tak, że ktoś kiedyś bardzo mocno Cię tym faktem obraził i chowasz urazę aż do dzisiaj? Zatem wpis jest dla Ciebie.

pablo

Wreszcie! Nowość na YouTube! Ekran końcowy.

Ekran końcowy to nowość na YouTube, która została wprowadzona w ostatnich dniach. Jak działa i dlaczego jest ważna z perspektywy YouTubera? O tym w najnowszym wpisie!

pablo

7 pomysłów jak wypromować drugi kanał na YouTube

Gdy tworzymy na YouTube, w pewnym momencie może pojawić się niedosyt, który sprawia, że chcielibyśmy zrobić coś dodatkowego, zupełnie innego. Zapewne w swoim życiu miałeś podobnie, niekoniecznie na gruncie YouTube. Zmiana tematyki całego kanału, mieszanie treści to zły pomysł. Widzowie przyzwyczajeni do jednego typu treści, widząc nową, mogą się wkurzyć. Pojawia się pomysł… drugi kanał!

pablo-2

Dlaczego oceny nie są ważne?

Wyobraź sobie, że na maturze dostajesz jedno pytanie. Brzmi ono następująco: Czego tak naprawdę nauczyłeś się przez te wszystkie lata w szkole? Musisz szczerze odpowiedzieć. Zadającemu pytanie nie chodzi o wiedzę faktyczną, a życiową, którą możesz zawrzeć w kilku podpunktach.

pablo-4

Jak TANIM KOSZTEM oświetlić plan filmowy na YouTube?

Tuż po dobrym udźwiękowianiu powinniśmy się zastanowić nad oświetleniem w pomieszczeniu, w którym nagrywamy. To chyba najbardziej zaniedbana dziedzina, jeżeli chodzi o nagrywanie filmów na YouTube. Często się zdarza, iż początkujący twórcy pamiętają o dobrej kamerze, zdarza się, że dźwięk jest dobry, zapominają natomiast o tym, że są źle oświetleni. Nie zadają sobie pytania: jak […]

pablo-7

Kto może osiągnąć sukces na YouTube?

Gdy wieczorem leżałem w łóżku i rozmyślałem o tym, w jaki sposób ludzie osiągają sukces na YouTube – przed oczami oczywiście przewijało się wiele obrazków. Od na pewno miał szczęście po jestem pewien, że to kwestia samych znajomości! Czy aby na pewno? Włączasz telewizor i co widzisz? Co według Ciebie najczęściej pokazuje telewizja? Zapewne Twoje myśli skłonią […]

pablo-3

Wstydź się! Oglądam stare filmy.

Był październikowy wieczór. Chłodno, mokro, za oknem niesamowita plucha. Nienawidzę takiej pogody. Coś mnie tego wieczora jednak ruszyło. Pomyślałem sobie… a zobaczę swoje stare filmy!

pablo-3

Dlaczego tak drogo?! Wycena kampanii na YouTube.

Czasami zdarza się, że różne firmy przychodzą do YouTuberów lub agencji, które ich obsługują. Chcą oczywiście zrealizować na kanałach danego twórcy swoją kampanię reklamową. Nie ma w tym nic dziwnego, poza jednym, małym szczegółem. Po wysłaniu wyceny, otrzymujesz odpowiedź…

pablo-2

Koniec zarabiania na YouTube?!

Koniec zarabiania na YouTube oraz #YouTubeIsOverParty – zabrzmiało całkiem niedawno w sieci. O co chodzi? YouTube wprowadza jeszcze silniejsze zasady odnośnie monetyzowania filmów. Od niedawna nie mogą zarabiać filmy, które zawierają kontekst seksualny, czy też te, w których prowadzący używa  niewłaściwego języka (np. wulgaryzmów). Czy to było wcześniej? Owszem! Możliwość wyłączenia zarabiania na danym filmie istniała […]

pablo-6

Stres przed kamerą – jak zwalczyć?

Stres przed kamerą… Jeżeli czytasz te słowa i nie przescrollowałeś tekstu dalej – oznacza to, iż stres podczas występowania przed kamerą może Ciebie dotyczyć. Jest to fragment darmowego poradnika 33 rzeczy, które powinien wiedzieć każdy YouTuber. Poradnik możesz pobrać, rejestrując się do newslettera widocznego w prawej belce. Na początku, pozwól na trochę teorii. Stres przed kamerą to […]